infoteka

Objavljeno: 25.01.2012
Stanje na cestama u BiH

Oprez u vožnji, pada snijeg i klizavo je!

U BiH se jutros prometuje po mokrim i klizavim kolovozima, dok na dionicama u višim planinskim predjelima ima ugaženog snijega i leda na putu, priopćeno je iz Asocijacije auto-moto klubova u BiH.

Izdvajaju se dionice od Sarajeva prema Tuzli, Rogatici i Foči, kao i magistralne ceste Bosanski Petrovac - Lanište - Ključ, Sarajevo - Konjic (Ivan) i Slatina - Uskoplje (Makljen).

Preko prijevoja Han Pogled na dionici Han Pijesak - Vlasenica prometuju samo osobna vozila i autobusi.

Vozači se upozoravaju na jake bočne udare vjetra koji stvaraju mjestimične sniježne nanose na području jugozapadne Bosne.

Dionicama cesta koje prolaze usjecima vozači se upozoravaju na moguće odrone kamenja i zemlje na kolovoz.

Vozačima se savjetuje da prilagode brzinu i način vožnje uslovima na cestama, te da na put ne kreću bez zimske opreme.

 Na dionicama cesta gdje su u tijeku radovi prometuje se sporije, pa se  vozači mole za oprezniju vožnju i poštivanje.

Zbog radova na dionici M-16.2 Prozor - Jablanica promet se odvija usporeno, jednim prometnim trakom naizmjenično.

Na dionici M-18 Brod na Drini - Šćepan Polje zbog izvođenja radova prometuje se usporeno, jednim prometnim trakom. Na istoj je dionici zabrana prometovanja za teretna vozila iznad 12 tona.

Na dionici M-20 Foča - Gacko zbog sanacije klizišta moguće su povremene kraće obustave prometa.

Sporije odvijanje prometa zbog radova očekivati je:
- M-16 Banja Luka - Klašnice (od Klašnica do vijadukta Zalužani),
- M-17 Kakanj - Lašva.

 Zbog radova na rekonstrukciji mosta na dionici R-445 Kakanj - Visoko u mjestu Dobrinje, promet je potpuno obustavljen. Za vrijeme obustave promet se preusmjerava na alternativne pravce.

Zbog oštećenja mosta u mjestu Podkamensko na dionici R-467 Olovo - Ribnica, promet je obustavljen za sve kategorije vozila.

U Karanovcu na R-414 Karanovac - Kneževo, zabrana je prometa preko mosta na rijeci Vrbas za vozila čija ukupna masa prelazi 20 tona.

Na dionici M-20 Gacko - Tjentište preko prijevoja Čemerno mogu prometovati samo vozila ukupne mase do 15 tona.

Na graničnim prijelazima u putničkom prometu nema dužih zadržavanja.

Na graničnom prijelazu Brčko - Gunja, mostom preko rijeke Save, promet teče usporeno za teretna vozila teža od 9 tona, zbog izmjeničnog propuštanja vozila i ograničenja brzine.

Komentariši članak


Komentari ( 0 )
Trenutno nema odobrenih komentara za ovaj članak!
Copyright © 2012 Source d.o.o. KontaktArhiva Cjenovnik Oglašavanja
Svi foto i video sadržaji su predhodno javno objavljeni putem Youtuba ili ostalih internet medija. Ako bilo koji sadržaj objavljen sa naše strane krši Vaša autorska prava molimo da nam javite na redakcija@source.ba radi uklanjanja sadržaja.
All photo and video content as previously publicly disclosed through YouTube or other Internet media. If any content posted by us infringes your copyright, please let us know at redakcija@source.ba to remove content.