8.11.2018. 14:01
0
Almir Ejubović se kretao brzinom od 166 km/h: Skrenuo kasno pod opasnim uglom, pa se zabio u stub
U Kantonalnom sudu u Sarajevu danas su na suđenju Almiru Ejuboviću za stravičnu nesreću u kojoj su poginule Lejla Oruč, Nađa Neradin i Ajla Ibrica svjedočili vještaci saobraćajne i medicinske struke, prenosi Dnevni Avaz.

Prema nalazu vještaka saobraćajne struke Ševala Kovačevića, Ejubović se kretao nedozvoljenom brzinom, i to 166 kilometara na sat, izvršio je opasnu radnju skretanja iz lijeve u desnu traku.

- Skrenuo je suviše kasno pod opasnim uglom, nije se pravovremeno prestrojio, a svemu su dodatno doprinijeli njegovo neiskustvo u vožnji i kretanju autoputem te nedovoljno znanje i vještina – kazao je Kovačević i dodao da je na tom dijelu autoputa dozvoljena brzina kretanja vozila je 120 kilometara na sat.

U trenutku nesreće nije bilo padavina, ali kolovoz je bio djelimično mokar zbog kiše koja je padala neposredno prije nesreće, prenosi Avaz.

- Vozač je udario u stub lijevom bočnom stranom iza vozača. Vozilo je klizilo 16 metara i prešlo preko ograde - pojasnio je Kovačević i dodao kako Ejubovića niko nije ometao u vožnji te da je jedini propust u ovoj nesreći napravio on.

Tim psihologa i neuropsihijatara Azra Ajalbegović, Elvedina Dedović i Omer Ćemalović, nakon višesatnog razgovora, ispitivanja i analize Ejubovića, ustvrdio je da je Ejubović psihički zdrav čovjek u periodu adolescencije te da nije ovisnik o psihoaktivnim supstancama.

Kod Ejubovića su primijećeni, pojasnili su vještaci, depresivnost, anksioznost, elementi opsesivno-kompulsivnog poremećaja, osjećaja da ga drugi ne razumiju i da on mora biti u pravu.

- Kroz razgovor smo zaključili kako Ejubović na autentičan način ispoljava žaljenje za djelo koje je počinio - kazao je vještak Omer Ćemalović.

On je svoj zaključak pojasnio riječima kako niz gestikulacija, emocija, govor tijela i druge manifestacije, također, mogu predstavljati žaljenje, piše Avaz.

-Tokom razgovora s Ejubovićem koji je trajao četiri-pet sati bilo je plača, nekontroliranog znojenja, konfuznog pričanja, gestikulacija, crvenjenja, bljedila, podrhtavanja... Sve su to znakovi da osoba proživljava teške trenutke – kazao je Ćemalović.

Psihologinja Elvedina Dervović rekla je da Ejubović nije mogao imati amneziju, kao što je tvrdio nakon nesreće.

- Može biti samo gubitak fragmenata sjećanja - kazala je Dervović.

Sudski vještak medicinske struke Hamza Žujo govorio je o lakim i teškim povredama koje su u nesreći zadobile Ajla Ibrica, Nađa Neradin i Lejla Oruč.

- Sve su to uglavnom bile teške povrede opasne po život u predjelu glave i grudnog koša te razaranje jetre i slezene – rekao je Žujo.

On je, također, vještačio povrede Ajle Oruč, sestre poginule Lejle, i optuženoga.

0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.