24.11.2015. 22:35
0
Nevjerovatna Barcelona ponizila Romu, Edin Džeko postigao gol i promašio penal
Fudbaleri Barcelone su večeras na svom Nou Campu, u sklopu 5. kola grupne faze Lige prvaka, deklasirali Romu sa visokih 6:1.

Piše: Haris Ahbabović

Domaći su poveli u 15. minuti golom Luisa Suareza. Svega tri minute kasnije Lionel Messi postiže novi gol za Barcelonu. Minut prije kraja prvog dijela igre Luis Suarez postiže sjajan gol za konačan rezultat prvog poluvremena.

Blaugrana je furiozno otvorila i drugo poluvrijeme. Novi gol za Barcelonu postiže Gerard Pique u 56. minuti. Četiri minute kasnije Messi postiže svoj novi gol za 5:0, da bi na 6:0 povisio Adriano u 77. minuti, nakon što je Neymar promašio jedanaesterac. Konačnih 6:1 postavlja naš reprezentativac, Edin Džeko, u sudijskoj nadoknadi utakmice.

Miralem Pjanić je igru napustio u 75. minuti kada ga je zamijenio Salih Ucan, dok je Edin Džeko odigrao svih 90 minuta na Nou Campu. Treba dodati da je Edin Džeko promašio penal u 82. minuti, koji je malo ranije napravljen upravo na njemu.