0
Leicester City se ne šali: Lisice na Etihadu pobijedile Manchester City
Vodeći tim Premier lige, Leicester City, danas je na Etihadu pokazao da se ne šali i da ima šampionske ambicije.

Piše: Haris Ahbabović

Naime, u derbiju 25. kola engleske Premier lige, Leicester je kao gost savladao Manchester City sa visokih 1:3.

Poveo je Leicester golom Roberta Hutha iz 3. minuti, a novi gol je pao nakon svega tri minute i u drugom dijelu igre, kada je Riyad Mahrez na sjajan način prevario odbranu domaćina i poslao loptu iza leđa Harta. Na 0:3 je povisio Huth svojim drugim golom, u 60. minuti utakmice. Konačnih 1:3 je pred sami kraj utakmice postavio Sergio Aguero.

Leicester je i dalje vodeći tim Premiershipa. Lisice sada imaju 53 boda, čak šest bodova više od današnjeg rivala.