25.6.2016. 17:31
0
Poljska nakon penala izborila četvrtfinale EURO-a, neviđena golčina Xherdana Shaqirija
Već u prvoj utakmici osmine finala na EURO-u u Francuskoj utakmica je riješena nakon izvođenja jedanaesteraca.

Piše: Haris Ahbabović

Danas su se sastali Poljaci i Švicarci, a na kraju je više sreće imala selekcija Poljske koja je slavila nakon penala sa 5:4.

Regularnih 90 minuta i dva produžetka su okončana rezultatom 1:1. Povela je Poljska golom Jakuba Blaszczykowskog u 39. minuti. Švicarce je osam minuta prije kraja spasio Xherdan Shaqiri koji je postigao maestralan gol koji će svakako konkurisati za gol ovog EP.

Granit Xhaka je promašio penal kod Švicaraca, dok su svi ostali fudbaleri pogodili sa bijele tačke.

Nešto kasnije igraju Vels i Sjeverna Irska, dok se večeras sastaju Portugal i Hrvatska.