13.8.2018. 20:58
0
Fudbalerke SFK 2000 Sarajevo pobijedile Parnu i plasirale se u 1/16 finala UEFA-ine Lige prvaka
U odlučujućem meču kvalifikacijske grupe 8 za prolaz u 1/16 finala UEFA nogometne Lige prvaka za žene prvakinje BiH SFK 2000 Sarajevo, savladale su pred oko 300 gledalaca u Trening centru N/FSBiH u Zenici rezultatom 2:1 (2:1) estonsku ekipu Parnu.

Bh. prvakinje dva prethodna meča, protiv albanske Vllaznie i moldavske SS Anenii Noi, dobile su sa po uvjerljivih 5:0. Sarajke su, tako, s maksimalnim učinkom - devet osvojenih bodova iz tri utakmice te sa samo jednim primljenim i 12 postignutih golova, izborile plasman među 32 najbolje evropske ekipe.

Danas nije bilo dobro počelo za bh. prvakinje, jer su Estonke, koje su u ovom meču nominalno bile domaćini, već u 9. minuti povele s 1:0 preko Anastasie Shcherbachenie. Ona je silovito šutirala sa oko 10-ak metara.

Poravnala je u 26. minuti, šutom sa oko 13 metara, Jasna Đoković, koja je u 29. minuti izvela i korner iz kojeg je Aida Hadžić potpuno preokrenula rezultat te dovela Sarajke u vodstvo i postavila konačnih 2:1. U drugom meču u okviru ove grupe, koji se istovremeno igrao u Sarajevu, Vllaznia je s 4:1 (2:0) porazila SS Anenii Noi.

Konačna tabela: 1. SFK 2000 Sarajevo 9 (gol razlika 12:1), 2. Vllaznia 6 (7:7), 3. Parnu (4:5) 3 i 4. SS Anenii Noi 0 bodova (1:11).