20.2.2019. 23:05
0
Preokret u korist Engleza: Manchester City nadigrao Schalke sa 3:2
Osmina finala Lige šampiona kompletirani su večeras, utakmicama u Madridu i Gelsenkirchenu.

U Gelsenkirchenu su snage odmjerili Schalkea i Manchester Cityja, a gledaoci su mogli vidjeti i upotrebu VAR-a.

Prvi gol je pao u 18. minuti kada je Sergio Aguero pogodio za City.

Do izjednačenja se čekalo dvadeset minuta, kada je Schalke je izjednačio iz penala.

Upotrebu VAR tehnologije mogli smo vidjeti u 33 minuti, kada se nakon Caligiurievog šuta lopta odbila od Nicolasa Otamendija u korner.

U 33. minuti Daniel Caligiuri je šutirao, a lopta se od Nicolasa Otamendija odbila u korner. Tačnije, Argentinca je lopta pogodila u ruku, a arbitar Carlos del Cerro je pokazao na udarac iz ugla, ali je potom zaustavio igru i zatražio asistenciju VAR-a.

Nakon pet minuta Nabil Bentaleb je pogodio iz penala za 1:1, a ubrzo je arbitar dosudio još jedan penal za Schalke. Uspješan je bio Bentaleb i pogodio za 2:1.

U drugom poluvremenu City je, u želji za izjednačenjem, krenuo ofanzivno.

Međutim, Schalke nije sve prepustio slučaju, sjajno su se branili.

Otežavajuća okolnost po City desila se u 68. minuti kada Otamendi dobija drugi žuti karton i izlazi iz meča.

Ipak, u samom finišu meča City uspjeva doći do izjednačenja kada Sane u 85. minuti postiže izjednačujući pogodak za 2:2.

Najveći preokret desio se u 90. minuti kada Sterling pogađa za konačnih 2:3.