28.8.2019. 22:05
0
Zrinjski pobijedio Zvijezdu, bez golova u susretu Širokog i Sarajeva
U dva zaostala susreta nogometne Premijer lige BiH Široki Brijeg i Sarajevo su na Pecari odigrali 0:0, dok je Zrinjski u Mostaru svladao Zvijezdu 09 rezultatom 3:0.

Iako na Pecari nije bilo golova, gledatelji su imali što vidjeti. Bila je to izjednačena utakmica u kojoj su obje momčadi imale nekoliko zaista dobrih šansi no na kraju su oba vratara ostala nesavladana.

Zrinjski je u Mostaru u jednosmjernoj utakmici rutinski došao do trijumfa 3:0 nad Zvijezdom, a pobjeda je mogla biti i uvjerljivija da su domaći igrači bili koncentriraniji u završnici.

"Plemići" su poveli u 27. minuti kada je napadač gostiju Badara Badji nakon udarca iz kuta glavom zakucao loptu u vlastitu mrežu. U 39. Miljan Govedarica pogodio je za 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Pero Stojkić u 62. minuti.

Na ljestvici Premijer lige BiH nakon šest odigranih kola vodeće Sarajevo ima 14 bodova, dva boda više od drugoplasiranog Željezničara. Dvije vodeće momčadi u subotu će u okviru 7. kola na Grbavici odigrati sarajevski derbi.