26.7.2020. 23:31
0
Juventus ponovo prvak Italije, deveti put uzastopno
Juventus je u okviru 36 kola Serie A ugostio Sampdoriju u Torinu. Sve do finiša prvog poluvremena nije bilo golova.

Juventus je poveo protiv Sampdorije u šestoj minuti nadoknade prvog poluvremena. Strijelac gola bio je Ronaldo na asistenciju našeg reprezentativca Miralema Pjanića.

U drugo poluvrijeme igrači Stare dame ušli su s minimalnom prednosti od 1:0. Drugi gol za Juventus postigao je Federico Brnardeschi u 67. minuti utakmice.

Gosti ovaj meč od 77. minute igraju s igračem manje, a isključenje je zaradio Morten Thorsby.

Do kraja utakmice nije bilo promijene rezultata. Stara dama kod kuće je ostvarila pobjedu nad Sampdorio rezultatom 2:0.

Ovom pobjedom Juventus je postao prvak Italije deveti put uzastopno.