28.11.2020. 15:10
0
Veliki preokret i pobjeda Olimpika nad Tuzla Cityjem
Olimpik je u susretu 16. kola M:tel Premijer lige BiH na Otoci ugostio Tuzla Cityi savladao ga nakon velikog preokreta s 3:2.

Dva puta je domaći tim gubio, ali se uspio vraćati i na kraju doći do vrijedne pobjede.

Prvi gol pao je već u 3. minuti. Adnan Džafić je fenomenalno šutirao s distance i pogodio rašlje za vodstvo gostiju.

Izjednačenje već u 5. minuti. Sviran je penal za Olimpik, koji u gol za poravnanje pretvara kapiten Adnan Osmanović.

Tuzla siti je krenuo po novi gol. Huso Karjašević je snažno šutirao u 21. minuti, ali brani golman Olimpika Adnan Hadžić.

Badara Bađi (Badji) je u 42. minuti buo u sjajnoj šansi, ali ponovo se ističe Hadžić.

Stopostotna prilika za goste u 49. minuti. Mirsad Ramić je izašao jedan na jedan s Hadžićem, ali je izblokiran u posljednji čas.

Tuzla sitiju se dominacija isplatila u 58. minuti. Bađi je šutirao i uz dosta sreće pogodio mrežu Olimpika za novo vodstvo gostiju.

Mogao je Olimpik do novog poravnanja u 61. minuti. Branko Ojdanić je šutira golavom, ali Nevres Fejzić odlično brani.

Gosti prijete minut kasnije preko Ivana Kostića, čiji udarac glavom ide za malo pred gola.

Olimpik dolazi do izjednačenja u 78. minuti. Samo što je ušao Aladin Šišić glavom pogađa za 2:2.

Ponovo je Šišić bio u šansi u 82. minuti, ali je sada bio za malo neprecizan.

A onda novi penal za Olimpik u 85. minuti. Osmanović ponovo preuzima odgovornost i pogađa za potpuni preokret.

I jedni i drugi meč su okončali s igračem manje. Kod gostiju je isključen Bađi, a kod domaćih Kruz (Cruz).

Olimpik je tako došao do treće pobjede, dok je Tuzla siti pretrpio šesti poraz.