12.4.2021. 19:56
0
Velež pobijedio vodeće Sarajevo
Velež je u posljednjoj utakmici 25. kola u Vrapčićima dočekao vodeće Sarajevo, te je slavio sa 1:0.

Piše: H. Ahbabović

Velež je poveo u 40. minuti. Bivši igrač gostiju Nemanja Anđušić je šutirao s nekih 20 metara, a lopta se na putu do gola odbila od Hrvoja Miličevića i prevarila Kovačevića.

Imalo je Sarajevo u 71. minuti fantastičnu priliku za poravnanje. Skočio je sjajno Mešanović, ali je njegov udarac glavom završio tik pored gola.

Velež je tako došao do velike pobjede, kojom se probio na treće mjesto, te za drugoplasiranim Borcem zaostaje dva boda.

Sarajevo je unatoč porazu ostalo vodeće s 52 boda.