29.5.2021. 22:54
0
Liga šampiona: Plavci na krovu Evrope!
Gol vrijedan naslova šampiona starog kontinenta postigao je Havertz u 42. minuti utakmice.
Fudbaleri Chelseaja drugi put u historiji šampioni su Evrope!

Chelsea je u finalu Lige šampiona na Dragau rezultatom 1:0 nadigrao Manchester City te drugi put, a prvi nakon 2012, uzeo naslov, piše Sportklub.hr.

Tim iz Londona bio je bolja ekipa u 90 minuta te su zasluženo uzeli naslov. Gol odluke zabio je Havertz u 42. minuti na asistenciju Mounta.

Manchester City postao je deveta engleska ekipa u finalu Lige šampiona, ali na naslov će još pričekati.

Mogli su Plavci i ranije do gola, ali Werner se istaknuo s dva nevjerovatna promašaja. U završnici je City stisnuo, no Chelsea se uspješno odbranio.