10.5.2022. 22:08
0
Gradski derbi između Sarajeva i Željezničara okončan remijem
Gradski derbi na Koševu između Sarajeva i Željezničara okončan je remijem.

Bordo tim poveo je već u desetoj minuti, nakon haosa sipred gola gostiju. Šta se desilo? Zaspala je odbrana Želje, Suljić je pokupio loptu ispred neopreznog Galića, zatim mu Bender odbranio, Hebibović potom pogađa prečku nakon što mu je loptu odlično ostavio Ahmetović, a na pravom mjestu ponovo Suljić koji iz blizine poentira za vodstvo Sarajeva.

Devet minuta kasnije bordo tim je mogao udvostručiti porednost, ali Hebibovićev pokušaj završio je u stativi.

Do kraja poluvremena Željezničar nije mnogo toga pokazao, ali je u drugom dijelu izašao nešto agresivnije.  To je urodilo plodom u 67. minuti. Štilić je centrirao iz slobodnog udarca sa strane, lopta je okrznula Cocalića u gužvi i završila u donjem uglu gola Sarajeva – 1:1.

Nakon toga je Sarajevo ponovo pokušavalo povesti, a najbolju priliku za to je deset minuta prije kraja imao Ahmetović, ali njegov pokušaj glavom sa svega nekoliko metara brani Bender.

Tako je ostalo 1:1, podjela bodova kojom su domaći sigurno manje zadovoljni.