28.7.2022. 22:53
0
Mostarci sačuvali obraz bh. fudbala: Zrinjski u trećem pretkolu UEFA Konferencijske lige

Nakon pobjede rezultatom 1:0 u Tirani, prvak naše zemlje je u revanšu slavio sa 2:1.

Plemići su u vodstvo došli u 25. minuti kada je eurogol sa preko 20 metara postigao mladi Janković.

U 36. minuti Jukić je centrirao, volej uhvatio Tičinović, te sjajno pogodio za 2:0.

Ismailgeci u 52. minuti smanjuje prednost Plemića. Fudbaler Tirane se našao u ofsajdu, ali to je promaklo glavnom arbitru te je pogodak priznat.

Zrinjski je mogao povećati prednost u 60. minuti ali Barišić pogađa prečku.

Izabranici Sergeja Jakirovića imali su još nekoliko dobrih prilika preko Jankovića i Bilbije, ali izostala je realizacija.

Tirana je do izjednačenja mogla u 69. minuti ali je Hasani promašio nemoguće.

Ćuže u 81. minuti povećava na 3:1, a konačnih 3:2 postavlja Xhixha tri minute kasnije.

Plemići će u trećem pretkolu igrati protiv kazahstanskog Tobola.