5.1.2020. 11:14
0
NBA: Neočekivani porazi Mavericksa, Clippersa i Nuggetsa
Košarkaši Dallas Mavericksa upisali su treći poraz u posljednja četiri meča. Sinoć su od njih nakon produžetka bili bolji Charlotte Hornetsi sa 123:120.

Ponovo je blistao Slovenac Luka Dončić koji je postigao 10. "triple-double" učinak u sezoni s 39 poena, 12 skokova i deset asistencija. Međutim, mladi košarkaš je u posljednjim minutama regularnog dijela meča promašio važne šuteve, što je dozvolilo protivniku da dođe do produžetka, a zatim i do pobjede.

Hornetse je predvodio Terry Rozier s 29 poena i osam skokova, a postigao je i neke od najbitnijih poena za svoj tim u ključnim trenucima zadnje četvrtine.

U duelu Atlanta Hawksa i Indiana Pacersa, domaći Hawksi su došli do pobjede rezultatom 116:111 na krilima Trae Younga koji je postigao 41 poen.

Washington Wizardsi su na iznenađenje mnogih savladali Denver Nuggetse sa 128:114. Ekipu iz prijestlnice SAD-a predvodio je Ish Smith s 32 poena, dok je u Denveru najefikasniji bio Jamal Murray s 39 poena.

Iznenađenje su priredili i Memphis Grizzliesi koji su u gostima deklasirali jednog od favorita za titulu - LA Clipperse sa 140:114.

U timu Memphisa čak četiri igrača su postigla više od 20 poena, a prednjačio je Jae Crowder s 27 poena. S druge strane tim Clippersa predvodio je Montrezl Harell s 28 poena, dok su po 24 poena dodali Lou Williams i Kawhi Leonard.

Bh. reprezentativac Džanan Musa postigao je dva poena za nešto više od dva minuta igre u porazu svojih Brooklyn Netsa od Toronto Raptorsa sa 121:102.