Odličan rukomet u dvoranama na Skenderiji i Mojmilu: Hrvatske ekipe se plasirale u finale turnira ''Više od igre''
Danas je u dvoranama Skenderije i Ramiz Salčin odigrano drugo i treće kolo međunarodnog turnira u rukometu ''Više od igre''.
U Grupi A RK Balić-Metličić je zabilježio odlične nastupe, pa su tako savladali Lokomotivu Brčko, te Slobodu iz Tuzle, da bi na kraju remizirali sa Borcem iz Banjaluke.
Borac je savladao Crvenu Zvezdu i Lokomotivu, ali zbog bolje gol razlike Splićani su završili u finalu dok će Banjalučani igrati za treće mjesto.
U grupi B nezaustavljiva bila je ekipa Zameta iz Rijeke te su danas savladali Dobovu i Partizan, te tako sa maksimalnim učinkom zakazali duel sa momčadi iz Splita u finalu.
Partizan je slavio protiv Čelika, te Selekcije Grada/Kantona Sarajevo, pa sa šest osvojenih bodova igraju u susretu za 3. mjesto protiv Borca iz Banja Luke.
GRUPA A - Tabela
1. RK Balić-Metličić Split - 7
2. RK Borac m:tel Banja Luka - 7
3. RK Lokomotiva Brčko - 2
4. RK Crvena Zvezda Beograd - 2
5. RK Sloboda Tuzla - 1
Grupa A - Rezultati
RK Lokomotiva Brčko - RK Balić-Metličić 13:31
RK Crvena Zvezda - Borac m:tel Banja Luka 14:22
RK Lokomotiva Brčko - RK Crvena Zvezda 20:19
RK Sloboda Tuzla - RK Balić-Metličić 11:27
RK Lokomotiva Brčko - RK Borac m:tel Banja Luka 15:18
RK Sloboda - RK Crvena Zvezda 21:27
RK Balić-Metličić - RK Borac m:tel Banja Luka 13:13
GRUPA B - Tabela
1. RK Zamet Rijeka - 8
2. RK Partizan Beograd - 6
3. Selekcija Grada/Kantona Sarajevo - 4
4. ŠR Čelik Junior Zenica - 2
5. RK Dobova - 0
Grupa B - Rezultati
RSK Sarajevo - MRD Dobova 19:17
RK Zamet Rijeka - RK Partizan Beograd 22:19
RSK Sarajevo - ŠR Čelik Junior 25:15
RK Zamet Rijeka - MRD Dobova 24:15
RK Partizan Beograd - ŠR Čelik Junior 30:17
MRD Dobova - ŠR Čelik Junior 19:21
RSK Sarajevo - RK Partizan Beograd 14:16
Sutra se istim dvoranama igra i završnica turnira, tako će se u dvorani Ramiz Salčin igrati mečevi za 7. i 5. mjesto u kojima se sastaju:
9:00 RK Crvena Zvezda - ŠR Čelik Junior
10:00 RK Lokomotiva Brčko - RSK Sarajevo
U Skenderiji se igraju mečevi za 9. i 3. mjesto, te finalni susret:
09:00 RK Sloboda Tuzla - MRD Dobova
10:05 RK Borac m:tel Banja Luka - RK Partizan Beograd
11:00 RK Balić-Metličić Split - RK Zamet Rijeka
Organizatori pozivaju sve ljubitelje rukometa da sutra dođu u obje dvorane i pogledaju odlične susrete koje će im prirediti ovi dječaci, te se zahvaljuju slijedećim institucijama i kompanijama: Ministarstvo kulture i sporta Kantona Sarajevo, Federalno ministarstvo kulture i sporta, Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo, Općina Centar, Općina Novi Grad, te kompanijama BOSNALIJEK doo sa brendom ROYAL SUPERIOR JELLY , SHOT doo Zenica, MIBRAL, A2B Express, Central osiguranje, Baumit BH, Batagon EEC sa brendovima BECOLLINO, Braco i Seka, AS Holding grupacija sa brendom TOPS, Grupaciji STANIĆ doo sa brendom JUICY, Grupacija ORBICO doo sa brendovima parfema BRUNO BANANI i ANTONIO BANDERAS, Mliječnoj industriji MEGGLE BiH, Mesnoj industriji Ovako, kompaniji NELT, Turističkoj agenciji MONDOCO TRAVEL i pubu KUĆA SPORTA Skenderija .”
Medijski pokrovitelji turnira su Oslobođenje, Antena Radio, Radio Mix, SCsport.ba, N1 TV, Sport1.ba i Source.ba.