1.8.2021. 10:59
0
Odlični nastupi takmičara AK 'Sloboda-Tehnograd' u austrijskom Grazu i na Sokocu
Nakon prošlenedjeljnog nastupa na međunarodnom mitingu u Italiji, na kome je Hajrudin Vejzović osvojo prvo mjesto, jučer su atletičari Hajrudin Vejzović, Edhem Vikalo i Rusmir Malkočević nastupili na međunarodnom atletskom mitingu u austrijskom Gracu, gdje su ostvarili odlične rezultate - saopćeno je iz AK “Sloboda - Tehnograd”.

Hajrudin Vejzović je u trci na 100 m osvojio drugo mjesto istrčavši svoj novi lični rekord u vremenu 10:56 sekundi, dok je Edhem Vikalo osvojio treće mjesto s rezultatom 10:70.

U trci na 400 m Rusmir Malkočević je zauzeo drugo mjesto istrčavši vrijeme od 51:99 sekundi.

Na Državnom prvenstvu za mlađe juniore-ke koje je jučer održano na Sokocu nastupilo je blizu 300 takmičara iz 22 bosanskohercegovačka kluba a atletičari-ke  AK “Sloboda-Tehnograd” kluba osvojili su sedam medalja od čega tri zlatne i četiri bronzane.

Titule pojedinačnih prvaka  BiH za 2021. godinu osvojili su: Bakir Musić – troskok – 12,01 m; Enes Džinić – dalj – 5,96 m; Elma Hasanbašić – 2000 m stipl -  8:04,92.

Bronzanim medaljama okitili su se: Nahla Kamerić – skok u vis (120 cm); Adem Šarić - 3000 M - 12:16,82; Ahmed Ahmetović – 2000 M stipl – 7:38,00; AK SLOBODA -TEHNGORAD – 4X100 M – 46:92  (Bakir Baković, Alija Džinić, Enes Džinić, Bakir Musić).

Osim osvojenih medalja takmičari Bakir Baković u trci na 100 m, Bakir Musić u trci na 400 m, Ema Mešković u trci na 400 m, Nudzejma Vrabac u trkama na 100 i 400 m, Šejla Čizmić u skoku u dalj, Alija Džinić u skoku u dalj, Ismihan Muratović, Ema Halilović i Nahla Kamerić su postigli svoje lične rekorde - navodi se u saopćenju.