20.1.2018. 20:42
0
EP u rukometu: Francuzi lako pobijedili Šveđane
Rukometaši Francuske savladali su Švedsku s 23:17 (10:8), u meču II grupe druge runde Evropskog rukometnog prvenstva u Hrvatskoj.

Francuzi su od početka utakmice bili bolji protivnik, a poluvrijeme su okončali s dva gola prednosti (10:8).

U nastavku utakmice omjer snaga na terenu se nije mijenjao. Francuska je u drugom poluvremenu igrala još bolje i brzo odlazi na velikih šest golova prednosti.

Švedska nije imala snagu za preokret, te je upisala prvi poraz u ovoj fazi takmičenja.

Francuzi su ovom pobjedom zauzeli prvo mjesto na tabeli grupe I.

Večeras od 20:30 sati u okviru iste grupe sastaju se Hrvatska i Norveška.