13.8.2022. 19:01
0
Čovjek koji je ubio masovnog ubicu na Cetinju već sudili za ubistvo, trenutno je nedostupan policiji
Cetinjanin koji je pucao na Vuka Borilovića (34), koji je na Cetinju likvidirao deset i ranio šest osoba, nije trenutno dostupan policiji, rekao je načelnik Odsjeka za suzbijanje općeg kriminaliteta u crnorskom Sektoru za borbu protiv kriminala Aleksandar Bošković.

Iz Uprave policije ranije su saopćili da se i dalje utvrđuje da li je Borilović preminuo od hica koji su ispalili policijski službenici ili projektila koji je naknadno ispalio građanin čiji su inicijali N.K.

– Preduzimaju se određene mjere i radnje da bi se obezbijedilo prisustvo N.K. u čitavom postupku – rekao je Bošković za Televiziju Crne Gore.

Bošković je naveo da su u toku mjere i radnje na utvrđivanju motiva zločina na Cetinju.

– Preliminarno možemo da saopćimo da je lice V.B. posljednjih dana pokazivalo određene promjene u ponašanju i u tom smislu je uz pomoć prijatelja za jučer bio zakazan ljekarski pregled – naveo je Bošković.

On je naveo da je obudukcija završena.

– U ovom trenutku ne mogu, bez odobrenja Višeg državnog tužilaštva, da iznosim više detalja – dodao je Bošković.

Nalaz obdukcije će, kako je rekao, biti dostavljen tužilaštvu.

– Na tijelu izvršioca ima više povreda od vatrenog oružja – naveo je Bošković.

On je rekao da je, nakon razmjene vatre sa policijom, prema V.B. više projektila ispalio N.K.

– Ali, za sada mi ne možemo iznositi detalje da li je smrt nastupila od posljedica ranjavanja od strane policije ili tog građanina – rekao je Bošković.

On je dodao da je, prema trenutnim informacijama, četiri ili pet policajaca upotrijebilo vatreno oružje na Cetinju.

Nenad Kaluđerović, za kojeg se vjeruje da je jučer popodne ispalio smrtonosni metak u cetinjskog masovnog ubicu Vuka Borilovića i zaustavio ga na stazi smrti, ima bogatu i bizarnu biografiju, čiji najzanimljiviji detalji sežu do 2006. godine i još jednog zločina koji je te godine uzdrmao Cetinje, piše srpski Blic.

Blic podsjeća da je te 2006. godine 13. augusta – skoro 16 godina od dana krvavog pira Borilovića – oko 22 sata u Bajovoj ulici na Cetinju, ispred ugostiteljskog objekta Ambasador, likvidiran Željko Jovanović. Kako je tada priopćila policija, za likvidaciju je bio osumnjičen Nenad Kaluđerović, za kojim je bila raspisana potjernica.

Isti Nenad Kaluđerović jučer je ponovno dospio u žižu javnosti. Kaluđerović je, prema pisanju crnogorskog portala Standard, pobjegao poslije likvidacije Borilovića te policija pregovara s njim da se preda.

Policija je priopćila da je Borilovića pogodio i njihov metak, ali da ne znaju koji je bio smrtonosan. Tek će nalaz obdukcije pokazati tko je ispalio smrtonosni hitac u Borilovića.

Kaluđerović i jedna od žrtava Borilovića, Mitar Mitrović, bili su vjenčani kumovi. A Mitrović je bio vjenčani kum i Milošu Martinoviću, čiju je suprugu i dvoje djece Borilović prve ubio.

Kako su 2006. poslije ubistva Jovanovića pisali mediji, obitelj ubijenog Željka Jovanovića je u pismima crnogorskim vlastima tvrdila da je Kaluđeroviću omogućeno da pobjegne nakon ubistva, da cetinjska policija uopće nije blokirala grad i da ga MUP praktički i ne traži.

Obitelji Jovanović odgovorio je osobno Filip Vujanović, tada predsjednik Crne Gore, koji ih je u junu 2008. godine obavijestio da je za Nenadom Kaluđerovićem raspisana lokalna, nacionalna i međunarodna potjernica preko Interpola Podgorice te da operativni podaci policije ukazuju da je on jedno vrijeme boravio u BiH, a da se sada nalazi u Rusiji.

Nakon dvije godine bijega Kaluđerović se predao, pisao je crnogorski Monitor. Na suđenju je izjavio da nije kriv i da nije likvidirao Jovanovića. Rekao je da je pobjegao jer je ranije bio u pritvoru nedužan pa nije htio da se to ponovi.

2010. godine Kaluđerović je osuđen na 10 godina zatvora zbog likvidacije Jovanovića. Sedam mjeseci kasnije je oslobođen na ponovnom suđenju.

Majka ubijenog ubila se dva dana poslije.

Nakon toga 10-ak godina Kaluđerovića se nije spominjalo u medijima, sve do septembra prošle godine kada je lišen slobode pod sumnjom da je počinio kazneno djelo terorizma jer je bio dio grupe koja je pokušala spriječiti ustoličenje mitropolita Joanikija na Cetinju.

0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.