28.9.2020. 20:28
0
Nadal ubjedljivom pobjedom krenuo u odbranu naslova
Španac Rafael Nadal ubjedljivom pobjedom krenuo je u odbranu naslova na Rolan Garosu.

Drugi teniser svijeta na startu turnira savladao je Bjelorusa Egora Gerasimova, 83. na ATP listi, s 0:3 u setovima.

Nadal je prvi i drugi set dobio rezultatom 4:6, a u oba mu je bio dovoljan jedan brejk.

Gerasimov je u trećem setu napravio brejk i poveo s 2:0, ali je Nadal potom ubacio u brzinu više, dobio šest uzastopnih gemova i uzeo set s 2:6.

Nadala u drugom kolu očekuje duel s 236. reketom Mackenzie McDonald, koji je u prvom kolu nadigrao Kanađanina Steven Dieza.