23.7.2023. 19:58
0
Novi poraz najboljeg bh. tenisera: Nakon što mu je predao meč nakon jednog poena, danas ga je deklasirao Filip Mišolić
Damir Džumhur je danas igrao finalni meč kvalifikacija za turnir u Umagu protiv Filipa Mišolića.

Naime, Damir je prije par dana igrao meč u kvalifikacijama za Bastad u Švedskoj gdje je imao istog protivnika, ali je taj meč Damir predao nakon samo jednog odigranog poena.

Damir se oporavio od povrede te je jučer slavio protiv odličnog Tabila 1:2, ali danas nije imao šanse protiv Filipa.

Nakon dvije break prilike na 3-3 u prvom setu koje ne koristi Damir, igra se raspala i gubi set rezultatom 4-6

Drugi set je Džumhur otvorio bolje i odma u prvom gemu usojeva da oduzme servis Filipu, ali na rezultatu 3-2 za Damira, Filip pravi break bez izgubljenog poena i naravno nakon toga Damir gubi konce i odma naredni servis gem ponovo gubi. Rezultat drugog seta je 3-6.

Novi poraz za Damira koji je trenutno 169. teniser na ATP listi.