10.10.2020. 8:34
Miami se ne predaje: LA Lakersi izgubili peti meč finala NBA lige
U petom susretu finala NBA lige ekipa Miami Heata savladala je Los Angeles Lakerse rezultatom 111:108.

Ovim rezuultatom Miami je smanjio ukupni rezultat na 3-2.

U prvoj četvrtini su obje ekipe bile skorop pa podjednake kada je riječ o napadu, a u prvih 12  minuta minimalnu prednost imao je Miami (25:24).

U drugoj četvrtini Miami je bio dominantniji, a na pauzu su otišli sa prednošću od 60:56.

I u trećoj četvrtini igralo se jako dobro u napadu, a prednost su gotovo sve vrijeme držali igrači Miamija.

Prava drama nastala je u posljednjoj četvrtini, kada se u jednom trenutku činilo da će Lakersi doći do preokreta, a samim tim i do pobjede.

Ipak, nisu uspjeli, a ekipa Miamia uspjela se snaći i osigurati drugu pobjedu u finalnoj seriji.
Najefikasniji igrač meča bio je LeBron James koji je ubacio 40 poena uz 13 skokova i sedam asistencija.

U timu Miamia je dominirao Butler koji je ubacio 35 poena uz 12 skokova i 11 asistencija.