13.05.2025 08:57
1
Veliki protest radnika u trgovini u nedjelju u Sarajevu: Ne damo nedjelju!
Sindikat radnika trgovine i uslužnih djelatnosti u nedjelju će održati veliki protest u Sarajevu.

Protest će biti održan u nedjelju 18. maja u 12 sati ispred zgrade Doma sindikata u glavnom gradu BiH pod nazivom "Ne damo nedjelju".

 

Povod za protest je namjera određenih političkih krugova u Federaciji BiH da se uvede određeni broj neradnih nedjelja, iako je to neradni dan definisan Zakonom o unutrašnjoj trgovini. Radnici u trgovini se žestoko protive izmjeni ovog zakonskog rješenja.

 

"Posebno sam frapirana da se u ovom kontekstu spominju čak i praznici što je nedopustivo. Zbunjena sam jer ne tako davno u organizaciji Ministarstva za trgovinu FBiH sam bila prisutna sa sastanku sa predstavnicima poslodavaca iz ovog sektora koji su istakli da nisu zabrinuti eventualnim gubicima vezanim za neradnu nedjelju ali su istakli da opcija o 16 radnih nedjelja nije njihov izbor. Oni su na tom sastanku tražili rješenje da općina Orašje ne bude privilegovana kako je to danas i svi zajedno smo se usaglasili da moramo tražiti rješenje kako da odgovorimo na sve češće zahtjeve lokalnih zajednica za izuzeće koja su politički motivirana”, navela je predsjednica Sindikata radnika trgovine i uslužnih djelatnosti BiH (STBiH) Mersiha Beširović.

1
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2025, Source d.o.o.