21.05.2025 19:13
1
Sarajevo: Neko ostavio zavezanog psa za stub, nije ni jeo ni pio cijeli dan
U sarajevskoj ulici Zmaja od Bosne jučer je zatečen pas koji je, prema riječima prolaznika, cijeli dan bio vezan za stub, bez hrane i vode. Ovaj uznemirujući prizor izazvao je brojne reakcije građana, a fotografije i apel su podijeljeni u Facebook grupi Av – Mau Sarajevo.

“Danas u ulici Zmaja od Bosne primijetili smo psa koji je cijeli dan bio zavezan. Nadali smo se da će neko doći po njega i da ga je na kratko ostavio, ali nažalost nije. Da li neko može da nam pomogne da nađemo vlasnika ili da ga odvedemo negdje na sigurno jer nije ni jeo ni pio cijeli dan”, navedeno je u objavi.

 

Nije poznato ko je ostavio psa, ni da li je riječ o napuštenoj životinji ili neodgovornom vlasništvu. Građani su u komentarima izrazili ogorčenost i zabrinutost zbog ovakvog postupanja prema životinjama.

 

Za sada nema informacija o daljim koracima, ali se apelira na institucije i udruženja za zaštitu životinja da istraže slučaj i pomognu psu.

1
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2025, Source d.o.o.