16.06.2025 11:24
1
Prvi put od 1994: Stipendisti Fonda IKRE posljednju uplatu primili u martu, kasne tranše Ministarstva finansija KS
Stipendisti Fonda Ikre posljednju stipendiju primili su u mjesecu martu, a do danas im se duguju tri uplate. Osnovna djelatnost Fonda „IKRE“ odnosi se na školovanje i stipendiranje djece boraca, poginulih boraca i poginulih civila – žrtava rata.

Direktor Fonda IKRE Smajo Halilović potvrdio je za Patriju da je ovo prvi put da dolazi do kašnjenja otkako Fond daje stipendije, te da čekaju tranšu Ministarstva finansija KS.

„Skuplja se novac, znate kakva je situacija s punjenjem budžeta. Ja se nadam da će do kraja mjeseca biti riješeno“, kazao je Halilović napominjući da je kasnila i plaća uposlenicima Fonda.

Fond Ikre stipendiju isplaćuje za devet mjeseci, a pravo je ostvarilo 2.330 osoba. Mjesečnu stipendiju od 150 KM prima 2.100 srednjoškolaca i studenata, 200 KM primaju studenti na master studiju njih 200, a 500 KM mjesečno 30 doktoranata.

Fond „IKRE“ osnovan je 1993. godine odlukom Skupštine Grada Sarajeva a sa radom je počeo 1994. godine. Od 1996. godine pravo osnivača preuzela je Skupština Kantona Sarajevo.

1
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2025, Source d.o.o.