06.10.2025 16:06
0
Dodik ponovo najavio referendum: Siniša Karan će biti zajednički kandidat vladajuće koalicije u RS-u
Nakon današnjeg sastanka vladajuće koalicije u Republici Srpskoj, predsjednik SNSD-a Milorad Dodik je kazao kako će Siniša Karan na predstojećim prijevremenim izborima biti zajednički kandidat ovih stranaka.

"Izlazimo na izbore i naš zajednički kandidat biće Siniša Karan", rekao je na konferenciji za novinare Dodik.

 

Dodao je da će ranije najavljeni referendum biti održan "i neophodno je da NSRS razmatra to pitanje".

 

"Smatramo da bi trebalo da bude to najracionalniji trenutak za izbore i u svakom slučaju referendum će ostati sa pitanjem o Schmidtu i Sudu. Opet će se otvoriti mogućnost da se politička struktura Bošnjaka žali ali ova koalicija je opredijeljena da se referendum održi i on će biti održan", rekao je Dodik.

 

Inače, na današnjem sastanku su prisustvovali predsjednik SNSD-a Milorad Dodik, predsjednik Ujedinjene Srpske Nenad Stevandić, predsjednik SP-a Petar Đokić, predsjednik SPS-a Goran Selak, predsjednik NPS-a Darko Banjac, predsjednik DEMOS-a Nedeljko Čubrilović i predsjednik DNS-a Nenad Nešić.

 

Prijevremeni izbori u RS-u bit će održani 23. novembra, a ranije je najavljeno da će zajednički kandidat opozicije biti Branko Blanuša ispred SDS-a, uz izuzetak PDP-a, koji nije podržao Blanušu.

0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2025, Source d.o.o.