4.5.2021. 22:52
0
Liga prvaka: Manchester City po prvi put u istoriji u finalu
Fudbaleri Manchester Cityja savladali su ekipu PSG-a rezultatom 2:0 u drugom polufinalnom susretu, te su tako ukupnim rezultatom 4:1 izborili prvo finale Lige šampiona u istoriji kluba.

U 8. minuti Parižanima je sudija Kuipers dosudio penal, koji je nakon provjere VAR tehnologije poništen.

Samo tri minute nakon poništenog penala za goste, domaći su postigli gol. Igrala se 11. minuta a loptu iza Navasovih leđa poslao je Mahrez.

Međutim, ovaj rezultati nije značio i predaju Parižana. Gosti su u samo dvije minute imali dvije odlične prilike da povedu u Manchesteru, ali su neprecizni bili Marquinhos u 17. i Di Maria u 19. minuti.

Tačku na ovaj meč stavio je u 63. minuti strijelac prvog pogotka, Mahrez.

Ovaj pogodak unio je dosta nervoze u ekipu gostiju, što je rezultovalo direktnim crvenim kartonom za Di Mariu u 69. minuti, nakon što je namjerno nagazio Fernandinha.

Nakon ovoga, došlo je do dosta oštrih startova od strane Parižana, pa je Kuipers u kratkom vremenu podijelio nekoliko žutih kartona za fudbalere PSG-a.

Drugi finalista biće poznat sutra, nakon drugog susreta Chelseaja i Real Madrida koji počinje u 21 sat. Prvi susret je završen rezultatom 1:1.