16.5.2021. 20:18
0
Alisson u 95. minuti zabio za slavlje Liverpoola
WBA, koji je siguran putnik u niži rang takmičenja, poveo je u 15. minuti golom Hala Robson-Kanu, a izjednačio je Mohamed Salah u 33. minuti.
Pogotkom golmana Alissona Beckera u petoj minuti sudačke nadoknade Liverpool je na gostovanju pobijedio WBA sa 2-1 ostvarivši važnu pobjedu u borbi za plasman u Ligu prvaka, piše SK.

Liverpool dva kola prije kraja ima bod manje od Chelsea na četvrtom mjestu, dok trećeplasirani Leicester City ima tri boda više.

Brazilac je tako postao prvi golman u historiji “Redsa” koji je postigao pogodak u službenom susretu.

Liverpool je u nastavku susreta jurio po drugi gol, no domaćin je sve do posljednjih sekundi držao remi. No, u petoj minuti nadoknade Alisson je nakon ubačaja iz kornera zabio za pobjedu gostiju.

Zanimljiv je podatak kako je Liverpool zabio 38. pobjedničkih golova u sudačkoj nadoknadi u Premier ligi, 13 više od bilo kojeg drugog kluba.

Ranije danas Crystal Palace je pobijedio Aston Villu sa 3-2, dok je Tottenhama pobijedio Wolverhampton sa 2-0.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 83 boda, ispred Manchester Uniteda (70), Leicestera (66) i Chelsea (64). Liverpool je peti sa 63 boda.

Fulham, WBA i Sheff United su već ranije ostali bez izgleda za spas.