13.08.2025 15:15
0
Norveška će uhapsiti Netanyahua ako stupi na njenu teritoriju
Norveški zamjenik ministra vanjskih poslova Andreas Kravik ponovo je potvrdio posvećenost svoje zemlje po pitanju međunarodnog naloga za hapšenje koji je izdao Međunarodni krivični sud (ICC) protiv izraelskog premijera Benjamina Netanyahua.

Kravik je izjavio da će Norveška poštovati nalog i uhapsiti Netanyahua ukoliko bi kročio na norvešku teritoriju.

Naglasio je da je, kao članica ICC-a, Norveška pravno obavezna da sarađuje s odlukama tog suda, čime Oslo pokazuje svoju dosljednu posvećenost međunarodnom pravu. Ovaj stav je dio šire podrške mandatu ICC-a da privede pravdi one optužene za međunarodne zločine.

Nalozi za hapšenje izdani su u novembru 2024. godine, zbog zločina protiv čovječnosti počinjenih u Pojasu Gaze.

0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2025, Source d.o.o.