6/6/2025 9:39 AM
Specijalci na ulicama Laktaša: Uvježbavaju kako zaštititi štićenu ličnost u slučaju terorističkog napada
Ministarstvo unutrašnjih poslova RS organizuje danas taktičko-pokaznu vježbu "Jezero Trn 2025“, saopćeno je iz MUP-a.

Vježba će početi u 12 sati u naselju Trn, Grad Laktaši.

- Pokaznu vježbu priprema i organizuje Centar za obuku, a u realizaciji učestvuju policijski službenici Uprave za obezbjeđenje ličnosti i objekata, pripadnici Specijalne antiterorističke jedinice, Jedinice žandarmerije, Policijske uprave Banja Luka, Uprave za vazduhoplovstvo, te pripadnici Republičke uprave civilne zaštite, Vatrogasno-spasilačke jedinice Laktaši i Doma zdravlja Laktaši - naveli su iz MUP-a.

Tema vježbe je teroristički napad na štićenu ličnost, a sama aktivnost predstavlja završni dio napredne obuke za obezbjeđenje štićenih ličnosti, dodaju iz MUP-a.

Vježbi će prisustvovati ministar unutrašnjih poslova RS Siniša Karan i direktor policije RS Siniša Kostrešević.

 
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

VIJESTI
Source.ba-sva prava pridržana