8/3/2025 6:15 PM
U napadima Izraela na Gazu ubijeno 20 Palestinaca, 15 u redu za pomoć
Najmanje 20 Palestinaca ubijeno je u nedjelju u izraelskim napadima širom Pojasa Gaze, uključujući 15 osoba koje su pogođene dok su čekale humanitarnu pomoć na jugu i u središtu Gaze, saopćili su medicinski izvori.

Devet osoba ubijeno je u blizini centara za distribuciju pomoći u sjevernom dijelu Rafaha, potvrdili su izvori za Anadolu.

 

Još šest Palestinaca je ubijeno, a nekoliko ranjeno kada su izraelske snage otvorile vatru na ljude koji su čekali pomoć u blizini koridora Netzarim u središnjoj Gazi.

 

Dva civila su poginula, a više ih je povrijeđeno u izraelskom zračnom napadu na školu u naselju Al-Amal u Khan Younisu, gdje su bili smješteni raseljeni. Još troje ljudi ubijeno je u artiljerijskom granatiranju civilnog okupljanja u četvrti Shejaiya.

 

Lokalni izvori također navode da je izraelska vojska cijeli dan nastavila s intenzivnim granatiranjem središnjeg dijela Khan Younisa.

 

Uprkos međunarodnim pozivima na prekid vatre, izraelska vojska vodi brutalnu ofanzivu na Gazu od 7. oktobra 2023. godine, u kojoj je ubijeno više od 60.400 Palestinaca, većinom žena i djece. Vojna kampanja razorila je pojas Gaze i dovela stanovništvo na rub gladi.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

VIJESTI
Source.ba-sva prava pridržana