Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur (60. ATP) u prvom kolu posljednjeg Grand Slam turnira sezone, US Opena, igrat će protiv Kanađanina Gabriela Diala (33. ATP).
Džumhur se do sada nije sastajao s 23-godišnjim Dialom, koji dolazi u Njujork nakon ispadanja u osmini finala turnira u Winston-Salemu od Hamada Međedovića.
S druge strane, Damir je posljednji meč odigrao protiv sjajnog Karlosa Alkaraza, kada je poražen na turniru u Sinsinatiju.
- Ukoliko prođem prvo kolo, u narednoj rundi me očekuje pobjednik duela između kvalifikanta i Španca Jaumea Munara - izjavio je Džumhur.
Prvi nositelj turnira, Janik Siner, na startu će igrati protiv Koprive, dok će na drugoj strani žrijeba Karlos Alkaraz otvoriti protiv Mikaela Opelke.
Srbijanski teniser Novak Đoković postavljen je kao sedmi nositelj i u prvom kolu će igrati protiv Tiena.
Ovogodišnji US Open počinje u nedjelju i traje do 7. septembra.
(SM)