13.10.2015. 22:32
2
Velika pobjeda na Kipru: Bosna i Hercegovina je u baražu!
Fudbalska reprezentacija BiH će po treći put u historiji put do velikog takmičenja tražiti preko baraža. Pobjedom nad Kiprom rezultatom 2:3, u posljednjoj utakmici kalifikacija za Euro, naša je reprezentacija osvojila treće mjesto.

Reprezentaciju BiH je u 13. minuti u vodstvo doveo Haris Medunjanin, koji je sjajno pogodio i zabilježio svoj šesti pogodak u dresu reprezentacije BiH. Jedanaest minuta kasnije je Pjanić udarcem preko gola okončao odličnu akciju naše reprezentacije.

Već u narednoj minuti je Miralem Pjanić, nakon greške domaće odbrane, uposlio Vedada Ibiševića, ali se lopti na putu do mreže ispriječila stativa. Kiprani su prvu veliku priliku imali u 26. minuti, kada je nakon velike greške Begovića Mytidis propustio izjednačiti rezultat. Tačnije, Begović je odbranom ispravio svoju grešku i opasna situacija je okončana trećim kornerom za Kipar.

Nažalost, u 32. minuti je Begović imao mnogo manje sreće. Odbrana je jako loše reagovala, Begović je zaustavio šut Efrema, ali je Charalambides uspio da je ubaci u mrežu. U 39. minuti kiparski fudbaleri nisu uspjeli realizovati priliku koju im je ponudio Emir Spahić. Tačnije, pravovremeno je reagovao Asmir Begović. U 41. minuti ponovo loše postavljanje naše odbrane i Mytidis postiže drugi pogodak za Kipar.

U samom finišu prvog poluvremena, tačnije u 44. minuti, nakon centaršuta Senada Lulića je pogodak za izjednačenje postigao Haris Medunjanin i sa rezultatom 2:2 se otišlo na odmor.

Milan Đurić, heroj pobjede nad Velsom, je ponovo u igru ušao u drugom poluvremenu i u 67. minuti je, ponovo nakon centaršuta Lulića, glavom pogodio za novu prednost naše reprezentacije. Toni Šunjić je u 71. minuti odlično reagovao i otklonio opasnu situaciju pred našim golom, u kojoj je glavni akter ponovo bio opasni Efrem. U konačnici se pogodak Milana Đurića ispostavio kao posljednji u ovoj veoma uzbudljivoj utakmici.

U nedjelju, 18. oktobra, će reprezentacija BiH saznati ime protivnika u baražu za odlazak na Euro 2016. u Francuskoj.

Drugi susret iz naše grupe, koji je direktno uticao na utrku za treće mjesto, je odigran u Belgiji, gdje je domaća selekcija savladala Izrael rezultatom 3:1. Reprezentacija Velsa je pobjedom rezultatom 2:0 proslavila direktan plasman na Euro.