8.12.2023. 22:48
0
Juventus pobjedom nad Napolijem preskočio Inter na vrhu tabele Serije A
U derbiju 15. kola talijanske Serije A Juventus je dočekao Napoli, a meč je završen pobjedom Stare dame od 1:0.

Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj borbi na sredini terena bez nekih izglednih prilika.

No, u nastavku domaći veoma brzo stižu u vodstvo. Cambiaso je uputio precizan centaršut sa desne strane, a najviši u kaznenom prostoru bio je Gatti koji trese mrežu za 1:0.

Napoli je do izjednačenja stigao u 71. minuti preko Osimhena, ali je njegov gol poništen nakon pregleda VAR tenhologije.

Juventus je nakon ove pobjede zauzeo lidersko mjesto na tabeli sa 36 bodova dok je Napoli ostao na petom.