30.05.2025 17:02
0
Vlada ZDK: Više od 460.000 KM za podršku sportskim klubovima: Evo ko će sve dobiti novac!
U Ministarstvu za obrazovanje, nauku, kulturu i sport Zeničko-dobojskog kantona (ZDK) danas su potpisani ugovori o prenosu sredstava sportskim kolektivima od posebnog značaja za ZDK iz Zavidovića, Žepča i Usore.

Ugovore je u ime resornog Ministarstva potpisao ministar Mirza Mušija, u ime Rukometnog kluba "Krivaja" Zavidovići - potpredsjednik Deni Velić, a u ime Ženskog rukometnog kluba "Krivaja" Zavidovići - predsjednik Džemil Hamzić (oba kluba će dobiti po 116.550 KM).

U ime Košarkaškog kluba "Orlovik" Žepče (dobit će 104.926 KM) potpis je stavio predsjednik Kenan Mujkić, u ime Nogometnog kluba "Žepče 1919" (54.973,00 KM) - predsjednik Ivo Tadić, a u ime Nogometnog kluba "Usora" (78.000,00 KM) - predsjednik Anto Matić.

Potpisivanju ugovora je prisustvovao i predsjedavajući Skupštine Zeničko-dobojskog kantona Ćazim Huskić.

- Resorno Ministarstvo i Vlada Zeničko-dobojskog kantona ulažu u sport. Ulaganje u sport nije trošak, već investicija.

Želimo pružiti priliku mladima da kroz ova sredstva klubovima pomognemo da kapacitiraju dodatno svoje stručne timove, eventualno ulože sredstva i angažuju strane stručnjake da ih podučavaju i da naši mladi dobiju najbolji tretman kako bi se u budućnosti proizveli šampioni, vrhunski sportaši, zdravi ljudi u konačnici - što je najvažnije, da se odupremo ovom modernom trendu koji hoće da djecu navikne na sjedilački način života, što proizvodi štetu i kada je u pitanju zdravlje i kada su u pitanju karakteri naše djece - izjavio je ministar Mirza Mušija.

Predstavnici klubova izrazili su zahvalnost za finansijsku podršku i istakli da će nastaviti predano raditi s ciljem uključivanja što većeg broja mladih u svoje klubove, s ciljem postizanja što boljih rezultata i promocije Zeničko-dobojskog kantona i Bosne i Hercegovine.

Ranije su potpisani ugovori sa klubovima od posebnog značaja iz Zenice, Kaknja, Visokog, Breze, Vareša i Olova a u narednim danima očekuje se potpisivanje ugovora sa klubovima iz ostalih lokalnih zajednica.

Zeničko-dobojski kanton ove godine povećao je budžet za sport sa dva na pet miliona KM.

Vlada je obezbijedila tri miliona KM za oporavak najtrofejnijih sportskih kolektiva, dok će dva miliona KM biti raspoređeno za klubove koji nisu obuhvaćeni Zakonom, kroz redovno finansiranje, kao i prethodnih godina.

Sa pet miliona KM izdvajanja za sport, Kanton se približava izdvajanju od jedan posto budžeta, što se smatra optimalnim nivoom ulaganja u sport.

(NAP)

Vlada ZDK
0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2025, Source d.o.o.