13.11.2025 19:37
0
Hrvatska: Objavljene slike mjesta nesreće gdje se srušio turski avion, pronađeno izgorjelo tijelo pilota
Pronađen je avion u plamenu koji je nestao oko 17 sati u mjestu Krivi Put, nedaleko od Senja u Hrvatskoj, a uz njega i izgorjelo tijelo pilota.

Ravnateljstvo civilne zaštite MUP-a Hrvatske je navelo detalje u kojima pišu da su od Hrvatske kontrole zračne plovidbe informaciju o nestanku s radara turskog aviona Air Traktor AT-802, koji je bio na kružnom letu Rijeka - Zagreb - Rijeka te je pokrenuta akcija potrage i spašavanja.

 

Nakon toga je Županijski centar 112 Gospić dobio dojavu o padu aviona koji gori na lokaciji Krivi Put te je odmah obavijestio hitne službe, a na teren su upućeni policija, vatrogasci i hitna medicinska pomoć te koordinator.

 

Prema neslužbenim informacijama, dva turska Airtractora su letjela iz smjera Rijeke prema Zagrebu, ali su se zbog magle okrenuli.

 

Jedan je sletio na aerodrom na otoku Krk, dok je drugi nestao.

 

Glavni istražitelj avionskih nesreća Danko Petrin je naveo da se radi o radnom avionu i da takve često hrvatska vojska koristi tokom gašenja požara.

 

Hrvatski portal 24sata.hr piše da su avion pronašli vatrogasci nedaleko od lokalne škole.

 

Istraga pokazuje kako je pilot prije pada objavio poziv u pomoć, tzv. Emergency i ubrzo nestao s radara.

 

0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2025, Source d.o.o.