Dvoje ubijenih i devet ranjenih studenata na univerzitetu u SAD, policija objavila snimak napadača
S obzirom da je još na slobodi, policija savjetuje građanima u tom području da ostanu svojim kućama.
Policija traga za osumnjičenim za pucnjavu na Univerzitetu Brown u Providenceu, u Sjedinjenim Američkim Državama, u kojoj su ubijena dva studenta, a još devet ih je ranjeno.
Ulice oko kampusa u glavnom gradu savezne države Rhode Island blokirane su i pune vozila hitnih službi satima nakon pucnjave, a policijski službenici pojačali su sigurnost diljem grada dok je policija nastavila potragu. "Odgovorna osoba je još uvijek na slobodi", rekao je gradonačelnik Brett Smiley novinarima na konferenciji za novinare.
Policija je objavila snimak osumnjičenog napadača na kojem se vidi kako hoda ulicom i skreće iza ugla obučen u tamnu odjeću. Vlasti su navele kako se čini da osumnjičenik ima oko 30 godina.
S obzirom da je još na slobodi, policija savjetuje građanima u tom području da ostanu svojim kućama. Lokalni zvaničnici su objavili snimak koji otkriva jako malo o identitetu osumnjičenog, ali potvrđuje prve riječi tamošnjeg zamjenika šefa policije Timothyja O'Hare, koji je rekao kako je napadač bio obučen u crno.
On je također dodao mogućnost kako je nosio masku. Policija je pronašla čahure na mjestu pucnjave, ali nije mogla objaviti više detalja.