9/13/2025 8:18 AM
Velika akcija u Federaciji BiH: Policija hapsi pripadnike organizacije Panteri!
Službenici više policijskih agencija od jutros na području Federacije BiH vrše pretrese objekata koje koriste članovi parapolicijske organizacije Panteri, saznaje Istraga.ba.

Akcija se provodi pod nadzorom Tužilaštva Kantona Sarajevo. Policija pretresa desetak objekata na području Kantona Sarajevo, Zeničko-dobojskog kantona, Unsko-sanskog i Hercegovačko-neretvanskog kantona.

Prema informacijama Istrage, najmanje petorica pripadnika organizacije Panteri bit će uhapšeni. Oni su osumnjičeni za više krivičnih djela, od iznude do samovlašća. Na području Sarajeva policija hapsi Semira Sultanovića zvanog Biban koji je bio hapšen i nedavno nakon što su se Panteri, na Ilidži, sukobili sa prijateljima direktora Sarajevogasa Haseta Tirića. Policija pretresa i objekte Ahmeda Džinovića koji je, također, jedan od pripadnika Pantera i koji se, od ove sedmice, nalazi na izdržavanju kazne zatvora u Bihaću.

Organizacija Panteri osnovana je u Beogradu. U Bosni i Hercegovini, ali i regiji članovi ove organizacije su, uglavnom osobe sklone vršenju krivičnih djela. Oni tvrde da se bave borbom protiv pedofilije. Osobe za koje tvrde da su pedofili Panteri snimaju i zlostavljaju. No, sve vrijeme su odbijali saradnju sa policijskim i pravosudnim institucijama, ne želeći dostaviti informacije.

(NAP)

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

VIJESTI
Source.ba-sva prava pridržana