9/6/2025 2:58 PM
Bećiragić se žalio na uslove u hotelu: Protiv Poljske će pobijediti ko bude imao više živaca
Košarkaška reprezentacija BiH u Rigi je odradila trening pred sutrašnji meč osmine finala protiv Poljske. Ono što raduje naš tim da je po prvi put od početka turnira u punom kapacitetu trenirao kapiten Miralem Halilović.

Selektor Adis Bećiragić je kazao da smo spremni i imamo ogromnu želju.

- Izgledamo dosta svježi i mislim da je u ovim utakmicama najvažnija psiha. Sve se zadržava i dešava u šta ko vjeruje u srcu i mozgu. Želju imamo, sumnju nemamo u to. Ne želimo da "izgorimo" u ogromnoj Želji. Igramo protiv ekipe koja nas je dobila prije dvije godine i koja je bila četvrta na prošlom Evropskom prvenstvu. Imaju američkog igrača koji pravi ogromnu razliku, ali se nadam da će to biti dobra košarkaška utakmica i da će dobiti utakmicu onaj ko bude imao više živaca - rekao je Bećiragić.

Dodao je da su jučer imali težak put i tešku utakmicu u četvrtak te da su zbog toga odmarali.

- Svi željno iščekuju sutrašnji meč. Sad smo konačno svi tu. Nemamo povrijeđenih igrača. Navikli smo se na hotel u Kipru koji je bio dobar, a ovaj nije na istom nivou. Žalimo se svi na to, zbog soba i hrane, ali šta se mora, mora se. Ne možemo dugo kritikovati bilo šta - kazao je Bećiragić.

Dodaje da su skoncentrisani na teren i nikoga ne potcjenjuju i ne postavljaju iznad nas visoko.

- Mi smo željni pobjede. Što se tiče ljudi, to je tako i to ne može niko da promijeni. Danas lete visoko, sutra te pokopaju šest metara ispod zemlje. To pokazuje, ali tu je pitanje znanja i o životu i o sportu. Mi to pratimo i znamo šta radimo. Ljudi prate površno, kad igraš dobro sve super, kad igraš loše onda si najgori. Mi smo spremni, skoncentrirani. Oni imaju puno trikova u odbrani i napada, a mi moramo igrati momački da bi pobijedili. Kvalitetnija je za jednog visokog igrača i Amerikanca koji zaista pravi veliku razliku. Mislim ako ćemo logično gledati, ali ja razmišljam srcem iskreno, ali eto poslije logike i dublje analize - logično gledajući da su dobili dva dobra nova igrača. Oni bi trebali i jesu puno bolji nego tada. Naši se probude vrlo rano, pa im nije rano u 11 sati. Mislim da će njima biti veći problem nego nama - istakao je Bećiragić.

Naglasio je da oni spadaju u tri posto momaka koji imaju hrabrosti da izvuku ekipu iz blata.

Oni sada uživaju u tome i osjećam to sve i na treningu. Samo da kažem, čovjek je kvarljiva roba. Ja se nadam da ćemo završiti tako turnir. Sada svi izgledaju jako dobro i odnosi izgledaju čvrsti kao stijena - zaključio je Bećiragić.

 
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

SPORT
Source.ba-sva prava pridržana