5/2/2025 4:49 PM
Zemljotres jačine 7.4 stepena pogodio Južnu Ameriku: Strahuje se od cunamija, stanovnici bježe na sigurno
Snažan zemljotres jačine 7.4 stepena po Rihteru pogodio je danas jug Argentine, objavio je Američki geološki zavod (USGS).
Prve procjene govore kako je zemljotres zabilježen 219 kilometara južno od Argentine. Za sada nema prijavljenih žrtava, ali je izdato upozorenje na cunami.

Upozorenje na cunami se odnosi na obale unutar 300 kilometara od epicentra zemljotresa, uključujući južnu Argentinu i Čile.



U upozorenju se navodi da je predviđeno vrijeme dolaska za Puerto Vilijams u Čileu u petak u 18:55 sati. 

Na društvenim mrežama su se pojavili snimci na kojima se vidi kako stanovnici bježe na sigurno.

- Cijela južna obalna regija Čilea bit će evakuisana kao odgovor - objavila je Čileanska nacionalna služba za prevenciju i reagovanje na katastrofe.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

VIJESTI
Source.ba-sva prava pridržana