28.8.2023. 22:48
0
Premijer liga BiH: Sarajevo upisalo treću uzastopnu pobjedu
Fudbaleri Sarajeva savladali su na Koševu ekipu Veleža sa 1:0 u posljednjem susretu petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bordo tim je od starta meča na Koševu krenuo silovito.

Oliveira je u trećoj minuti mogao domaće dovesti u vodstvo, ali glavom je u izglednoj šansi šutirao jako loše.

Odličnu priliku imao je Ziljkić u 23. minuti nakon povratnog pasa Durakovića, ali je njegov udarac otišao pored stative.

Dva puta nakon toga je pokušavao i Julardžija, ali bezuspješno.

Velež je u 38. minuti mogao doći do vodstva.

Mlinarić je sjajno šutira sa velike udaljenosti, međutim prečka je bila saveznik Bordo tima.

Minut kasnije desila se sporna situacija kada je Beganovića lopta pogodila u ruku na gol-liniji, ali sudija Petrović se nije oglasio.

Igrala se 44. minuta kada je Mlinarić ponovo sjajno šutirao, a prečka je opet spasila Sarajevo.

Bordo tim do vodstva dolazi u 50. minuti. Pršeš je pogriješio, lopta je došla do Oliveire koji šalje loptu iza leđa Hadžikića.

Izabranici Simona Rožmana su do kraja susreta prijetili preko Juraldžije, Čatakovića i Vrančića, ali nije bilo promjene rezultata.

Sarajevo je tako došlo do treće uzastopne pobjede pod vodstvom Rožmana.