29.3.2024. 17:51
0
Sarajevo u Tuzli razbilo City sa 5:1, u bordo tim se vratio Haris Duljević
Fudbaleri Sarajeva upisali su uvjerljivu pobjedu na gostovanju kod Tuzla Cityja u 24. kolu Wwin lige BiH rezultatom 5:1.

Sjajnu utakmicu Bordo tima i golijadu najavio je Hamza Čataković pogotkom u 18. minuti. Isti igrač je pred odlazak na odmor udvostručio prednost Sarajeva, prenosi Avaz.

Nadu domaćim vratio je Mirzad Mehanović koji je pogodio na otvaranju drugog dijela.

Međutim, Čataković je danas bio fenomenalno raspoložen, pa je u 59. kompletirao svoj hat-trick, piše Avaz.

Na 4:1 povisio je Nemanja Anđušić u 73. minuti. Ono što raduje navijače Sarajeva, osim pobjede, je i povratak Harisa Duljevića kojem je pet minuta po ulasku u igru bilo potrebno da upiše asistenciju. Konačnih 5:1 postavio je Eldar Mehmedović u 90. minuti.

Sarajevo je nakon ove pobjede ostalo na 5. poziciji s 37 bodova, te je došlo na bod od četvrtoplasirane Sloge.

Tuzla City je na 10. poziciji s 23 boda, koliko ima i Željezničar koji večeras igra protiv Veleža.

U narednom kolu Sarajevo dočekuje Igman, dok će Tuzla City na megdan Posušju.