13.12.2025 18:16
0
Slab nastup Elvedine Muzaferije na spust utrci
U današnjoj spust utrci FIS Svjetskog kupa, održanoj u St. Moritzu, drugu pobjedu u karijeri u disciplini spust ostvarila je mlada njemačka skijašica Emma Aicher s vremenom 1:30.50.

Iza sebe je ostavila jučerašnju pobjednicu, iskusnu Lindsey Vonn, dok je treće mjesto zauzela Sofia Goggia. Elvedina Muzaferija utrku je završila izvan bodova. Startni broj 41 donio je dodatne poteškoće na stazi, a najbolja bh. alpska skijašica je iz sektora u sektor pokušavala uhvatiti najbržu liniju i ostati konkurentna za plasman među 30 najboljih.

Slična situacija pratila ju je i u jučerašnjoj utrci, no spust je disciplina koja ne prašta ni najmanje greške, zbog čega je Muzaferija današnji nastup završila pri dnu poretka, na 51. mjestu.Vremena za detaljnu analizu nastupa u spust disciplini bh. tim ima do 20. decembra, kada je u Val d’Isèreu (Francuska) na programu nova spust utrka.

Međutim, takmičarski vikend u St. Moritzu još nije završen. Najbrže skijašice svijeta sutra će, s početkom u 10:45 sati, voziti prvu Super-G utrku sezone, u kojoj ćemo pratiti i nastup jedine bh. takmičarke Elvedine Muzaferije.

Novi izazov na stazi donosi i novu priliku da Elvedina potvrdi stabilnost i kontinuitet rada iz prethodnog perioda.

(NAP)

0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2025, Source d.o.o.