7.4.2024. 22:40
0
Premijer liga BiH: Remi Veleža i Borca
Velež i Borac remizirali su rezultatom 1:1 u derbiju 25. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Borac je do prednosti stigao u trećoj minuti. Ponovo je u centru pažnje bio mladi Vuković.

Reprezentativac BiH do 21 godine  sjajno je, u stilu Miralema Pjanića, pogodio iz slobodnog udarca.
U 17. minuti prečka je spasila Velež poslije nespretne reakcije Haskića.

Oreč je u 26. minuti snažno šutirao, Milošević je bio oprezan.

Veliku šansu Borac je imao u 38. minuti. Hadžikić je spasio Velež poslije udarca Lukića.

Banjalučani su dobrom prilikom otvorili i drugo poluvrijeme. Blagaić je u 48. minuti sam izašao pre Hadžikića, a golman Veleža spasio Rođene.

Velež je izjednačio u 65. minuti. Strijelac je bio Guliashvili. Ispostavilo se da je to bio konačan rezultat.

Borac je stigao do 59. boda u sezoni i povećao prednost u odnosu na drugoplasirani Zrinjski na 10 bodova, no Plemići imaju meč manje i sutra će odmjeriti snage sa Zvijezdom 09 Pod Bijelim brijegom u Mostaru.