4.5.2024. 16:43
0
Premijer liga BiH: Zvijezda 09 i zvanično ispala
Fudbaleri Zvijezde 09 i Igmana odigrali su remi u okviru 30. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine, na kraju je bilo 2:2.

Poslije ovog meča postalo je jasno da je ekipa Zvijezde i matematički ispala iz elitnog ranga bh. fudbala jer više nemaju ni teoretske šanse.

Već u 6. minuti gosti dolaze do prednosti od 1:0. Pogodio je Ramić koji se lijepo snašao pred golom Zvijezde 09 nakon jednog centaršuta.

Probao je dvije minute kasnije Ponjević, ali lopta ide pored gola Igmana.

Domaći stižu do poravnanja u 31. minuti. Karaklajić je postigao prelijep gol sa nekih 25 metara.

Minut kasnije penla za Igman. Ramić je preuzeo odgovornost na sebe, ali je šutirao preko gola.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena preokret domaćih. Vadze je sa par metara pogodio praznu mrežu. Signalizirao je pomoćni sudija ofsajd, ali glavni nije uvažio njegovu odluku jer je Mešinović dodao loptu do Vadzea.

Nova prilika za domaće u 65. minuti. Ponjević je uposlo Karaklajića koji šutira sa nekoliko metara, ali brani Ćeman.

Do poravnanja Igman stiže u 72. minuti. Nakon kornera Ahmetović je glavom prebacio loptu na drugu stativu, Ristanović je pokušao intervenisati ali loptu je poslao u vlastitu mrežu.

Imali su domaći penal u 85. minuti, ali Ćeman je odbranio udarac Vadzea. Do kraja nije bilo promjene rezultata.