Otkriven motiv višestrukog ubistva u Srbiji: Pijan se posvađao s komšijom jer je tjerao ovce s livade na kojoj su pasle
U Višem javnom tužilaštvu u Pirotu završeno je saslušanje osumnjičenog Srđana M., koji je priznao da je pištoljem ubio dva člana porodice Lepojević, a trećeg ranio, prenosi Blic.
Tokom saslušanja, osumnjičeni je naveo da je u vrijeme zločina bio pod utjecajem alkohola te da je najprije ušao u raspravu sa sada ubijenim Miroslavom L., jer je, kako tvrdi, smatrao da on i njegova porodica tjeraju ovce s livade na kojoj je puštao stoku na ispašu.
Podsjetimo, u krvavom napadu koji se dogodio u selu Zavidince kod Babušnice ubijeni su Miroljub L. (69) i njegov sin Miroslav L. (41), dok je drugi sin Milovan L. (44) zadobio prostrijelnu ranu. Majka porodice, Stana L. (69), pretrpjela je povredu glave, najvjerovatnije zadobijenu tupim predmetom.
Jezivi zločin dogodio se na njivi nedaleko od kuća ubijenih i osumnjičenog. Dan nakon događaja, tragovi brutalnog napada i dalje su bili vidljivi.
Na mjestu zločina ostala je sekira ubijenog muškarca, kao i alat za rezanje šiblja koji je nosio sa sobom. Prema nezvaničnim informacijama, tijelo Miroljuba pronađeno je upravo na toj lokaciji, dok je tijelo njegovog sina otkriveno nekoliko metara dalje. Na njivi su zatečene i vile koje su koristili za izvlačenje šiblja.
Osumnjičeni Srđan M. tereti se za dvostruko ubistvo, ranjavanje još jedne osobe te nanošenje povreda ženi – majci i supruzi ubijenih.